دانلود کتاب گنجینه آثار تاریخی اصفهان

نام کتاب

گنجینه آثار تاریخی اصفهان دانلود

دانلود کتاب

×
           

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفاً «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود. تا شروع دانلود می‌توانید از کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید.

زمان باقی مانده: 20

         

نویسنده

دکتر لطف الله هنر فر 

موضوعات

تاریخ ایران

رمز (پسورد)

pdftarikhema.com

تهیه توسط

ناشناس

حجم

22.8 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

2منبع الکترونیکی

کتابخانه تاریخ ما

 

 

 

 

کتاب گنجینه آثار تاریخی اصفهان اثر دکتر لطف الله هنر فر است ؛کتاب حاضر یکی از بهترین آثاری است که مشخصا درمورد اصفهان و فرهنگ و تمدن و تاریخ این شهر باستانی، نوشته شده است. نویسنده کوشیده است تا تمام زوایای فرهنگی اصفهان را در این کتاب، مورد تحقیق قرار دارد.

فصل نخست کتاب، درمورد تاریخ اصفهان در دوران باستان است. این فصل به قدیمی‌ترین مناطق اصفهان از دوران اشکانیان و ساسانیان تا اوایل دوران اسلامی پرداخته و آثار بازمانده از این دوران را نیز مورد بررسی قرار داده است.در ادامه یک فصل کامل به اصفهان در دوران پادشاهی مرداویج زیاری پرداخته شده است. مرداویج اصفهان را پایتخت خود قرار داده بود و درصدد بود تا آداب و رسوم و فرهنگ باستانی ایران را احیا نماید. در فصل‌های بعدی ما با تاریخ اصفهان در دوره‌های دیلمیان و غزنویان و سلجوقیان پرداخته شده و جدای از تاریخ اصفهان در این دوران، به ابنیه تاریخی ساخته‌شده در طول دوران سلسله‌های نام‌برده پرداخته و با جزئیات، مباحث فرهنگی را مورد بحث قرار داده است. دوره ایلخانان مغول، موضوع فصل بعدی کتاب است. در این بخش نویسنده به تاریخ ساخت بناهای تاریخی و مذهبی اصفهان در دوره ایلخانان پرداخته و در ادامه نیز بناهای ساخته‌شده در دوران آق‌قویونلوها و قراقویونلوها را مورد بررسی قرار داده است. عهد صفویه، فصل بعدی کتاب و احتمالا مهم‌ترین بخش از مطالب این کتاب ارجمند است. اصفهان در دوران حکومت صفویان به اوج زیبایی و شکوه رسید و آثار فرهنگی و بناهای ملی مذهبی فوق‌العاده‌ای در این عصر ساخته شد. لذا نویسنده دو فصل کامل را به بررسی اصفهان در زمان حکومت صفویان، اختصاص داده است.

در پایان کتاب نیز اصفهان و اوضاع این شهر در زمان دو حکومت قاجار و پهلوی، مورد بحث قرار گرفته و سپس با ارائه توضیحاتی کوتاه، کتاب حاضر پایان می‌یابد.

 
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments