دانلود کتاب منتخباتی از آثار حکمای الهی ایران (جلد سوم)

نام کتاب

منتخباتی از آثار حکمای الهی ایران (جلد سوم) دانلود

دانلود کتاب

×
           

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفاً «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود. تا شروع دانلود می‌توانید از کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید.

زمان باقی مانده: 20

         

نویسنده

سید جلال‌الدین آشتیانی 

موضوعات

عرفان

رمز (پسورد)

pdftarikhema.com

تهیه توسط

ناشناس

حجم

19.8 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

2منبع الکترونیکی

کتابخانه تاریخ ما

 

 

 

 

 

 

کتاب منتخباتی از آثار حکمای الهی ایران اثر سید جلال‌الدین آشتیانی است ؛منتخباتی از آثار حکمای الهی ایران از عصر میرداماد (متوفی 1041ق) و میرفندرسکی (متوفی 1050ق) تا زمان حاضر مجموعه رساله‌هایی فلسفی‌، عرفانی و کلامی از دوران صفویه تا عصر حاضر است که توسط سید جلال‌الدین آشتیانی(1304-1384ش)، گردآوری شده است. نویسنده در این کتاب سیر حکمت، فلسفه و عرفان در کشور و کیفیت رشد آن در این سرزمین تاریخی در چهار قرن اخیر در دسترس علاقه‌مندان و دانشمندان قرار می‌دهد.
این مجموعه چهارجلدی، شامل 25 رساله است که گردآورنده ضمن تصحیح همه آن‌ها، علاوه بر مقدمه کلی و مفصلی که به هر یک از چهار جلد نوشته‌، برای هر یک از رساله‌ها نیز، مقدمه‌ای جداگانه و مختصر نوشته و در آنجا به معرفی مؤلفان و رساله‌ها پرداخته است.
جلد اول، شامل هشت رساله از هفت فیلسوف عصر صفوی به شرح زیر است که ضمن تصحیح رساله‌ها و تعلیقه‌نگاری در مقدمه‌ای به معرفی آن‌ها پرداخته است.
جلد دوم، شامل هشت رساله منتخب و کامل فلسفی از هفت تن از فیلسوفان شیعه دوره صفوی است.جلد سوم، این مجموعه شامل پنج رساله فلسفی از پنج فیلسوف بزرگ ایران‌زمین دوره صفویه است.چهارمین جلد این مجموعه شامل شش رساله از شش فیلسوف ایرانی است. آشتیانی ضمن نگارش مقدمه‌ای مفصل به مشکلات کار علمی و جایگاه فیلسوفان بزرگ اسلامی و حوزه‌های تدریس آن‌ها و چگونگی آماده کردن آثاری که در این مجموعه به چاپ رسیده و مقدمات هانری کربن و چندین مسئله پراکنده دیگر، اشاره کرده است.
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments