دانلود کتاب شرح حال رجال ایران (جلد پنجم)

نام کتاب

شرح حال رجال ایران در قرنهای ۱۲ – ۱۳ – ۱۴ هجری (جلد پنجم) دانلود

دانلود کتاب

×
           

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفاً «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود. تا شروع دانلود می‌توانید از کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید.

زمان باقی مانده: 20

         

نویسنده

مهدی بامداد

موضوعات

تاریخ ایران

رمز (پسورد)

pdftarikhema.com

تهیه توسط

ناشناس

حجم

14.9 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

2منبع الکترونیکی

کتابخانه تاریخ ما

 

 

 

 

کتاب شرح حال رجال ایران در قرنهای ۱۲ – ۱۳ – ۱۴ هجری اثر مهدی بامداد است ؛این کتاب دایره المعارف تاریخ رجال ایران و یکی از مراجع مهم برای محققان و دانش پژوهان است و مؤلف با پشتکار، مطالعه و تحقیق چند ساله و بر اثر معاشرت طولانی با خانواده های رجال سیاسی موفق به تألیف آن شد .بعلاوه از منابعی چون خاطرات و خطرات اعتمادالسلطنه ، کتابهای خان ملک ساسانی ، مجله های یادگار ، یغما و کتاب ایران و قضیه ایران اثرِ لرد کُرزِن بهره برده است .بامداد ابتدا تصمیم داشت مجموعه یادداشتهای خود را در ده جلد انتشار دهد، لیکن به سبب بیماری آنها را طی سالهای ۱۳۴۷ـ۱۳۵۱ ش در شش مجلد منتشر کرد.او در تدوین مطالب کتاب ، استقلال رأی و نظر داشت و از داوریهای رجال نویسان پیشین تأثیر نگرفت . نثر این کتاب روان است و، چنانچه با معیار قزوینی ، در ارزیابی لغت نامه دهخدا، آن را بسنجیم ، تقریباً بدون غلط است.

 

سلام. درباره علیمردانخان بختیاری و کلا بختیاریها در این کتاب توهین و تهمت های ناروا نوشته شده است.معلوم نیست آقای بامداد نویسنده کتاب چه پدر کشتگی با بختیاریها داشته که تا توانسته عقده گشایی کرده است.بختیاریها یک قوم نجیب و اصیل پارسی هستند و در طول تاریخ ایران زمین از کوروش تا امروز همیشه پیش جنگ ایران زمین بوده اند و‌ خواهند بود
جد اعلای ما علیمردانخان از خانواده ای بزرگزاده نجیب زاده و اصیل بودند.در جنگ قندهار که نادر شاه از گرفتن قلعه قندهار عاجز و ناتوان شده بود سلحشوران بختیاری به فرماندهی علیمردان خان قلعه قندهار را تصرف کردند و افغانی ها را شکست دادند.علیمردانخان یک خان بزرگ و یک سردار سلحشور بی نظیر بود.آمار ما نوادگان امروز علیمردانخان بیش از ۱۰۰ هزار نفر میباشد.از این همه توهین و تهمت به علیمردانخان واقعا رنجیده شدیم و میخواستند همه اولاد خان برای اعتراض پیش شما بیایند من و چند نفر دیگر از بزرگان مانع شدیم.جریان توهین به سردار اسعد بختیاری را در چند سال پیش طی سریال سرزمین کهن را که یادتان می آید که منجر به چه اعتراض و شورش سراسری شد امیدوارم این اشتباه بزرگ نابخشودنی را اصلاح کنید.
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments