دانلود کتاب دولت نادر شاه

نام کتاب

 دولت نادر شاه دانلود

دانلود کتاب

×
           

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفاً «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود. تا شروع دانلود می‌توانید از کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید.

زمان باقی مانده: 20

         

نویسنده

ک . ز . اشرفیان، م. ر. آردنووا + به اهتمام حمید امین 

موضوعات

تاریخ ایران

رمز (پسورد)

pdftarikhema.com

تهیه توسط

ناشناس

حجم

9.2 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

کتابخانه تاریخ ما

 

 

 

 

 

کتاب دولت نادر شاه اثر ک . ز . اشرفیان، م. ر. آرونوا به اهتمام حمید امین است ؛بر اساس قوانین علم تاریخ ، جامعه بشری قانونمندانه تکامل می یابد و در
۱- نظام اجتماعی عبارت است از مجموعه تمام نیروهای تولیدی (انسان و تجربیات تولیدی او د وسائل تولید، که آن نیز عبارت است از ابزار تولید مواد اولیه و زمین و ساختمان) و روابط تولیدی (اشکال مالکیت در پایگامطبقانی گروه های اجتماعی چگونگی توزیع فرآورده های مادی) در جامعه ، باضافه نهادهای اجتماعی ، زندگی اقتصادی، سیاسی و فرهنگی آن جامعه در یک مرحان معین تاریخی که به آن شکل بندی اجتماعی (به لاتین + Formulatio) باشکل اجتماعی نیز می گویند.
۲- فئودال (Feodalis) یک کلمه لاتین میانه است که خود از کلمه نئودوم (Fcolumn یا Feudurr) گرفته شده. کلمه فئودوم نیز لاتین میانه است که تباریونان باستانی دارد (فی مواود Fihoud) . در زبان یونان باستانی، کلمه فی هو ( Filu) با فه هو (Fehud) به معنی دارایی از مک گرفته تادام و پول است و پسوند هاوده (od)، دراین زبان، تملک را میرساند ، مانند پسوند «من» در زبان فارسی امروز.
در زبان لاتین میانه ، فئود به معنی زمینی بود که واسال (تابع) ازسینیور (بزرگتر) خود در ازای باج و حراج سالیانه و نیز خدمتی مشخص دریافت می کرد . معادل های تقریبی فئود در زبان فارسی ، تبول و اقتطاع و چند واژه دیگر است که مفهوم هر یک دارای ویژگی هایی است…..
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments