دانلود کتاب جریانهای اصلی در مارکسیسم (جلد اول)

نام کتاب

جریانهای اصلی در مارکسیسم (جلد اول) دانلود

دانلود کتاب

×
           

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفاً «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود. تا شروع دانلود می‌توانید از کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید.

زمان باقی مانده: 20

         

نویسنده

لشک کولاکوفسکی + به اهتمام عباس میلانی

موضوعات

سیاست

رمز (پسورد)

pdftarikhema.com

تهیه توسط

ناشناس

حجم

11.4 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

کتابخانه تاریخ ما

 

 

 

 

 

کتاب جریانهای اصلی در مارکسیسم اثر لشک کولاکوفسکی به اهتمام عباس میلانی است ؛کتاب جریان های اصلی در مارکسیسم (دو جلدی)همانطور که از عنوان آن مشخص شده، اثری‌ست درباره جریان ها و شاخه های اصلی بوجود آمده از تفکرمارکسیسم که توسط فیلسوف سیاسی لژک کولاکوفسکی به نگارش درآمده است. این کتاب اولین بار در سال 1976 به زبان لهستانی در پاریس منتشر شد و ترجمه انگلیسی آن در سال 1978 منتشر شد. در سال 2005، جریان های اصلی مارکسیسم در یک نسخه با مقدمه جدید کولاکوفسکی مجددا منتشر شد. این اثر «راهنمای» خوانشی مفصل از جریان فکری مارکسیسم از کولاکوفسکی است، کسی که زمانی مارکسیست ارتدوکس بود اما در نهایت مارکسیسم را رد کرد. کولاکوفسکی علیرغم موضع انتقادی خود نسبت به مارکسیسم، تفسیر فیلسوف گیورگی لوکاچ از کارل مارکس فیلسوف را تأیید کرد.
این کتاب نقدهای مثبت بسیاری دریافت کرد و کولاکوفسکی را به خاطر بحثش درباره مارکسیسم به طور کلی، و ماتریالیسم تاریخی، لوکاچ، مارکسیسم لهستانی، لئون تروتسکی، هربرت مارکوزه، و به ویژه مکتب فرانکفورت ستودند. کولاکوفسکی همچنین به دلیل کیفیت نوشتارش مورد تحسین قرار گرفت. منتقدان دیگر بیشتر از رفتار او با مکتب فرانکفورت انتقاد کردند. داوران در ارزیابی های خود از رفتار او با کارل کائوتسکی، ولادیمیر لنین و آنتونیو گرامشی اختلاف نظر داشتند. کولاکوفسکی به دلیل حذف بحث درباره نویسندگان یا موضوعات خاص، خصومت او با مارکسیسم، تبعیت او از تفسیر لوکاچ از مارکس، ناتوانی در توضیح جذابیت مارکسیسم، و به دلیل ایجاد تصور گمراه کننده ای از مارکسیسم با تمرکز بر فیلسوفان مارکسیست به بهای هزینه های دیگر مورد انتقاد قرار گرفت.

 
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments